• banner1
  • banner2
  • banner3
CNES

The Latest

Blog Details

Uzupełnienia protetyczne

Nieobecność poszczególnych zębów, lub całkowite bezzębie nie musi przyczyniać się do kompleksów. Wskutek rozwoju współczesnej techniki w sferze stomatologii braki zębów mamy szansę wypełnić za sprawą rozwiązań implantologicznych, a także protetycznych.

Czym jest protetyka dentystyczna?

Protetyka kraków to specjalizacja stomatologii, która zajmuje się odwzorowywaniem uzębienia po stracie uzębienia naturalnego na skutek urazu, wypadku albo po ich usunięciu podczas ekstrakcji w czasie zabiegu stomatologicznego - na przykład w wypadku zębów bardzo wyniszczonych za sprawą próchnicy. Choć fraza proteza zębowa najczęściej kojarzy się nam z sztuczną szczęką, która jest ruchoma, to tymczasem należałoby zaznaczyć, że technologie protetyczne wyjątkowo precyzyjnie odwzorowują przyrodzone warunki zgryzowe. Dziś proteza, z wykorzystaniem połączenia technik implantologicznych wspólnie z protetycznymi ma szansę być zamontowana na stałe. To wyjście jest dla wielu pacjentów w dużym stopniu bardziej komfortowe niż zwyczajna proteza ruchoma.

Dlaczego należy stosować rozwiązania protetyczne?

We obecnej stomatologii zabiega się do jak najdłuższego zachowania zębów naturalnych. W niektórych jednak przypadkach nie jest to wykonalne. W tych sytuacjach z pomocą nadciągają technologie protetyczne, takie jak korony oraz mosty w wypadku braku poszczególnych zębów, a także protezy oparte na implantach oraz protezy ruchome. Braki zębowe trzeba uzupełnić nie jeno patrząc pod względem estetyki, ale też dodatkowo ze względów funkcjonalnych. Dzięki odtworzeniu warunków zgryzowych Jest realne zachowanie wszelkich ról zębów.

Jakie rozwiązania protetyczne najczęściej są stosowane?

W przypadku braku poszczególnych zębów przeważnie wykorzystywane są mosty protetyczne, czyli uzupełnienie stałe, jakie jednak wymaga zeszlifowania dwóch sąsiadujących z luką zębów. Jeżeli ząb jest na miejscu, lecz niezmiernie zniszczony, wówczas dopuszczalne jest włożenie korony protetycznej. W przypadku niedoboru znacznej ilości zębów używa się protezy ruchome a również protezy stałe, oparte na implantach. Wskutek wielkiej różnorodności technologii dentysta może doradzić swoim pacjentom najlepsze rozwiązanie.


Additional information